slogan
Pomóż im wyjść z ubóstwa

Każdego dnia wiele kobiet w krajach rozwijających się zmuszone jest przemierzać ponad 6 km, aby zdobyć świeżą wodę, jedzenie oraz drewno na opał dla swoich rodzin. Fundacja CARE Australia postanowiła zorganizować zbiórkę funduszy, które mają poprawić standard życia tych ludzi. Ty tez możesz się przyłączyć do akcji Walk in Her Shoes.

CARE Australia jest międzynarodową fundacją humanitarną, której celem jest niesienie pomocy kobietom i dziewczynkom w krajach rozwijających się. Jej wolontariusze mocno wierzą w to, że aby umożliwić całym społecznościom wyjście z biedy, należy skupić się na polepszeniu standardu życia kobiet. Takie właśnie podejście do problemu ubóstwa działacze tłumaczą tym, iż to właśnie kobiety najbardziej odczuwają jego skutki. Dodatkowo, kobiety, których standard życia uległ polepszeniu, dbają o to, aby ich dzieci, rodziny i całe społeczności również odczuły pozytywne zmiany.

Walk in Her Shoes jest akcją, mającą na celu zbieranie funduszy, które pomogą zmniejszyć dystans między źródłami wody a osadami i wioskami. Dzięki temu kobiety nie będą musiały przemierzać codziennie wielu kilometrów w poszukiwaniu wody oraz jedzenia. Czas zaoszczędzony na długich wyprawach będą mogły przeznaczyć na własną edukację i rozwój, co z kolei pomoże im w przyszłości znaleźć pracę zarobkową.

Każdy może wesprzeć CARE Australia zasilając konto fundacji za pomocą karty kredytowej lub PayPal. Więcej informacji na temat Walk in Her Shoes oraz CARE Australia można znaleźć na stronach www.walkinhershoes.org.au oraz www.care.org.au.

Agnieszka Okuniewska

baner02.jpg