slogan
Idą mrozy - wymień się ciepłem

Posiadasz zbędne zimowe ubranie? Chcesz pomóc potrzebującym? Przynieś niepotrzebną kurtkę, sweter, szalik, powieś na wieszaku i podziel się ciepłem, którego wielu osobom, tak bardzo teraz brakuje.

Na ulicach m.in. Warszawy, Łodzi, Poznania, Lublina, Wrocławia i Szczecina pojawiły się już wieszaki, na których można zostawić zimową odzież. Jest ich w Polsce coraz więcej – do akcji cały czas dołączają kolejne miasta. Mapę punktów z wieszakami zobaczyć można na Facebookowym fanpage’u Wymiana Ciepła. Jest ona na bieżąco aktualizowana. 

Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, ile ubrań można przynieść, ani kto może włączyć się do akcji. Czyste i niezniszczone ubranie zostawić na wieszaku może każdy. Każdy też może podejść do wieszaka, wybrać coś dla siebie i bezpłatnie zabrać tą rzecz ze sobą.

Pomysłodawcą „Wymiany Ciepła” jest młody działacz społeczny z Węgier, który zainicjował rozstawianie w Budapeszcie wieszaków z ciepłymi ubraniami dla potrzebujących. W Polsce pierwszy wieszak pojawił się w Łodzi, szybko jednak do akcji przyłączyły się inne miasta. Za działaniami stoją najróżniejsze osoby ze świata polityki i sztuki, teatry, stowarzyszenia i oranizacje pozarządowe jak na przykład stowarzyszenie Włocławskie Mamy z Włocławka czy Fundacja Rób Dobro z Sosnowca.

 

Ewa Długołęcka

Fot. www.facebook.com/ Wymiana Ciepła

baner02.jpg