slogan
Jedni z najstarszych

Zajmują się ochroną ptaków, zwłaszcza gatunków zagrożonych, są jedną z najstarszych francuskich organizacji pozarządowych. Ligue pour la Protection des Oiseaux działa od 1912 roku. I to na ogromnym obszarze. W przenośni i dosłownie.

Stowarzyszenie, angażując się w ochronę środowisk naturalnych, zarządza terenami o łącznej powierzchni ponad 27 000 hektarów, w tym kilkunastoma rezerwatami. Organizacja kieruje siedmioma centrami ochrony oraz dwoma mobilnymi zespołami mającymi na celu ratowanie rannych ptaków, również tych, które ucierpiały w wyniku zanieczyszczeń i katastrof ekologicznych.

Stowarzyszenie prowadzi też akcje informacyjne i edukacyjne, organizuje konferencję, wystawy, wycieczki, a nawet wydaje czasopismo. Oferuje także liczne porady dla instytucji, szkół, osób prywatnych, jak postąpić w przypadku znalezienia rannego zwierzęcia.

Główną misją stowarzyszenia jest jednak identyfikacja ptaków szczególnie zagrożonych. Organizacja odnosząc się do tzw. „czerwonej listy” ginących gatunków (stworzonej przez międzynarodową grupę ekologów), kontroluje bieżący stan we Francji i alarmuje, które ptaki nadal nie są objęte ochroną. Wyniki tych prac są ogólnodostępne. Szczególne miejsce zajmują w nich jednostki drapieżne, jako te najbardziej niedoceniane, a niezbędne w naturalnej selekcji.

 

 

 

baner02.jpg