slogan
Nasi wolontariusze
Agnieszka Okuniewska
Agnieszka Okuniewska

Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia tłumaczeniowe na SWPS. Teraz pracuję jako lektorka języka angielskiego oraz tłumaczka. Jestem molem książkowym, nocnym markiem i kociarą. Gdy nie czytam i nie zagłaskuję mojej Sansy na śmierć (kto zgadnie skąd imię? ;) ), torturuję moich sąsiadów grą na gitarze elektrycznej (dopiero się uczę, więc tym bardziej im współczuję). Poza tym kocham podróże i kiedy tylko mam wolną chwilę, uciekam z Warszawy, aby poznawać nowe zakątki Polski i nie tylko.

Agnieszka Terlecka
Agnieszka Terlecka

Absolwentka PWSNS kierunek kulturoznawstwo ze specjalnością grafika komputerowa. Właścicielka skundlonego bulteriera, który zabija miłością. Miłośniczka wszelkiej działalności twórczej człowieka.

Aleksandra Wajgert
Aleksandra Wajgert

Copywriterka, początkująca programistka, entuzjastka słowa pisanego oraz kreatywnego wykorzystania go w tworzeniu treści w przestrzeni internetowej.

Ania Zimoch
Ania Zimoch

Jestem studentką Animacji Kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Interesuję się grafiką artystyczną, a w szczególności linorytem. Moim hobby jest szycie na maszynie oraz tworzenie i spożytkowanie swojej kreatywności w wielu dziedzinach życia (głównie tych artystycznych). Nie lubię suszonych pomidorów, ale za to chętnie piekę ciasto marchewkowe. W swoich pracach czerpię inspirację z prac tatuażystów. W Fundacji Kultura NGO jestem artystyczną duszą, która umila tekst obrazkami.

Anna Gierczak
Anna Gierczak

21-letnia studentka psychologii na UŁ, wolontariuszka fundacji Krwinka, miłośniczka gór, szczególnie Tatr, zakochana w książkach, blogerka. W życiu cenię sobie szczerość i lojalność, a w pisaniu kreatywność i niekonwencjonalność.

Anna Jarkiewicz
Anna Jarkiewicz

Rusycystka i ukrainistka, która na przekór wykształceniu uwielbia duńskie i rumuńskie filmy. Lubi wiedzieć, co dzieje się na świecie i znać każdego z imienia i nazwiska. Oprócz tego lubi zwierzęta, wszelkiego rodzaju kawy, kryminały, rowery, flat design i zabawnych ludzi.

Anna Puchalska
Anna Puchalska

Studiuję wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pasjonuje mnie tanie podróżowanie i aktywny tryb życia. Na portalu zajmuję się tworzeniem grafik i ilustracji.

Asia Niedźwiedzka
Asia Niedźwiedzka

Jestem początkującą skandynawistką, która nie znalazła jeszcze swojego miejsca na ziemi, więc poprzez wolontariat, zdobywam nowe doświadczenia. Najchętniej biorę udział w wolontariacie podczas wydarzeń sportowych, jednak uznałam, że przyszedł czas na robienie to, czego jeszcze nie robiłam – wykorzystuję więc fakt, że uczę się języka szwedzkiego i dla portalu pozarządowe.pl wyszukuję i tłumaczę informacje głównie na temat szwedzkich organizacji NGO.

Beata Mormol
Beata Mormol

Uwielbiam realizować działania wpływające na rozwój i pozytywną zmianę. Fanka filmów saint fiction. Współpraca z ludźmi i dla nich przynosi mi wiele satysfakcji i dlatego zdecydowałam się na wolontariat w Fundacji Kultura NGO.

Bożena Paczoska
Bożena Paczoska

Jestem studentką Animacji Kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Interesuje się grafiką komputerową, Japonią i wszystkim, co z nią związane. Jestem także zapartą veganką biorąc udział w wielu akcjach na rzecz zwierząt. Uwielbiam przede wszystkim podróżować, bo to podróże dają mi najwięcej kreatywności i otwartości na kulturę i innych ludzi. W Kultura NGO chce zarażać pomysłami oraz spędzać kreatywnie czas!

Długołęcka Ewa
Długołęcka Ewa

Jestem miłośniczką krajów Śródziemnomorza i Himalajów. Mówię po włosku, uwielbiam słońce, poranną jogę, i ciepłe wieczory. Jeżdżę rowerem, chodzę po górach i medytuję. Gdy tylko mogę, spędzam czas wśród drzew.

Dominika Soboń
Dominika Soboń

Studentka marketingu pasjonująca się fotografią mobilną i wizażem. Prywatnie właścicielka czarnego kocura, który na pewno nie przynosi pecha ;)

Ela Chi
Ela Chi

Pozytywnie nastawiona do ludzi i świata, lubiąca nowinki techniczne. Podróżniczka poszukująca swojego miejsca na ziemi. Spełnia się będąc wolontariuszką, pomagając innym oraz dzieląc się swoją wiedzą.

Eliza Lubieniecka
Eliza Lubieniecka

Jestem studentką trzeciego roku stosunków międzynarodowych, na specjalizacji „handel zagraniczny”. Dużo oglądam, czytam, zwiedzam i poznaję, jestem miłośniczką kotów, dobrego jedzenia i kawy. Na portalu pozarzadowe.pl zajmuję się pozyskiwaniem informacji na temat wydarzeń i szkoleń organizowanych przez zagłębiowskie organizacje pozarządowe.

Iwona Pastusiak
Iwona Pastusiak

Mieszkam w Gdańsku, uwielbiam odkrywać nowe miejsca. W wolnych chwilach uczę się języków.

Izabela Piotrowska
Izabela Piotrowska

Jestem studentką Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Gdańskim. Lubię gotować dla przyjaciół i spędzać z nimi czas przy kawie lub gorącej czekoladzie. W wolnych chwilach staram się spędzać czas aktywnie - biegam, pływam. Lubię podróżować, odwiedzać nowe miejsca i w przyszłości chcę mieć w domu ścianę zdjęć z każdej wycieczki. Patrzę na świat z przymrużeniem oka i pewną dozą humoru. Rozbawianie ludzi sprawia mi ogromną przyjemność.

Izabela Szczerbińska
Izabela Szczerbińska

Niedługo ukończę kryminologię na Uniwersytecie Gdańskim. Planuję uzupełnić moją wiedzę o kryminalistykę i rozwiązywać najtrudniejsze zagadki ze świata przestępczego. Oprócz trudnych, kryminalnych tematów interesuję się sztuką w szerokim tego słowa rozumieniu: malarstwem, fotografią, literaturą, muzyką oraz tańcem, który trenuję przez większość życia. Uwielbiam podróże, poznawanie kultury, codzienności innych narodów oraz ich języków. Na pozarzadowe.pl zajmuję się pisaniem artykułów oraz stroną techniczną portalu.

Judyta Kokoszkiewicz
Judyta Kokoszkiewicz

Jestem filologiem i doktorantką językoznawstwa, na co dzień pracującą w redakcji gazet wnętrzarskich. Prowadzę wyróżnionego m.in. w konkursie Onet Blog Roku oraz w Rankingu Najbardziej Wpływowych Polskich Blogerów Jasona Hunta bloga www.żudit.pl. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim i opiekuję się cudowną, kilkumiesięczną córeczką.

Justyna Frankowska
Justyna Frankowska

Jestem studentką prawa z prawem europejskim na Oksfordzie. Pochodzę z Gdańska i uważam go za przepiękne miasto. Interesuję się literaturą, zwłaszcza fantastyczną. W wolnym czasie piszę drobne opowiadania i artykuły. Moim ambitnym celem jest zmienić otaczający mnie świat na lepsze.

Karolina Hecold
Karolina Hecold

Interesuję się biologią i psychologią. Od małego piszę opowiadania i wiersze. Prowadzę swój dziennik, w którym zapisuję dialogi i codzienne przemyślenia. Lubię zimne jogurty, zapach zaparzonej kawy i od niedawna Organizacje Pozarządowe.

Karolina Maszk
Karolina Maszk

Ekstremalna optymistka i pasjonatka życia, która Kocha Północ i podróże z nią związane. Jestem absolwentką germanistyki oraz grafiki.

Karolina Tratkiewicz
Karolina Tratkiewicz

Uwielbiam książki - od treści po stronę wizualną. Nie umiem przejść obojętnie obok tych pięknie wydanych. Wieczorami nadrabiam filmy i seriale. Inspiruje mnie muzyka i sztuki plastyczne.

Kasia Miniewicz
Kasia Miniewicz

Mieszkam we Wrocławiu, z wykształcenia jestem ekonomistą, ale od zawsze wolałam lekcje plastyki niż matematykę. Rysuję, maluję, tworzę grafikę komputerową, fotografuję. 

Katarzyna Zawolik
Katarzyna Zawolik

Jestem studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Prowadzę bloga (http://firmitas.pl/), kolekcjonuję muzykę w każdej możliwej postaci, fotografuję i gram na gitarze. Internet nie ma dla mnie granic, dlatego w pozarzadowe.pl zajmuję się poszukiwaniem i selekcjonowaniem informacji.

Kinga Ustianowska
Kinga Ustianowska

Jestem kreatywną i pozytywnie nastawioną do świata osobą, która na co dzień spełnia się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zdecydowanie można o mnie powiedzieć, że jestem miłośniczką podróżowania, dobrej literatury, kawy oraz pieczenia muffinek. W życiu kieruję się zasadą: myśl pozytywnie - działaj kreatywnie :)

Kinga Witas
Kinga Witas

Zawodowo zajmuję się grafiką od 8 lat, warsztat szlifowałam w agencjach reklamowych i PR ale lubię działać na własny rachunek, dlatego od wielu lat pracuję jako freelancer. Z wykształcenia jestem filmoznawcą, ale nieustająca potrzeba tworzenia utorowała moją ścieżkę kariery. Kocham filmy, które wbijają mnie w fotel, czeskie poczucie humoru, jazdę na rowerze w lesie, kryminały, rękodzieło, jestem kociarą i fascynuje mnie psychologia. Duża satysfakcję daje mi użyczenie swoich umiejętności w projektach wolontariackich, dlatego bardzo chętnie współpracuję z fundacjami i stowarzyszeniami. Realizowałam projekty dla katowickiej edycji Watch Docs organizowanej przez Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Fundacji Wspólnoty Burego Misia, Fundacji Instytut Innowacji, Fundacji Autokreacja, Fundacji Dobrych Inicjatyw, Fundacji Instytut Zrównoważonego Rozwoju Terenów Wiejskich oraz przytuliska dla kotów Kocia Przystań. Dla Fundacji Kultura NGO opracowałam identyfikacje wizualną.

Luiza Makowska
Luiza Makowska

Pisanie nigdy nie było moją pasją, wszelakie życzenia wysyłane moim znajomym brzmią „wszystkiego naj…”, a to właśnie oni twierdzą, że mam „lekkie pióro”. Pochodzę z gatunku, na którym ciąży klątwa „lubię być w centrum”, dlatego prowadzę blog http://starszasiostra.blox.pl/html w ramach autoterapii, na który serdecznie zapraszam. Naznaczona, także piętnem samolubności i lenistwa, jestem właścicielką kota i psa, a moi najbliżsi uwielbiają moją weekendową, kreatywną kuchnie. Wybrałam Kulturę NGO, bo spodobała mi się szata graficzna ich strony w Internecie. I jeszcze coś… ładnie wyszłam na zdjęciu ?

Magdalena Głowacka
Magdalena Głowacka

Obecnie jestem doktorantką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Interesuje mnie funkcjonowanie trzeciego sektora oraz ekonomii społecznej, dlatego zgłębiam te zagadnienia zarówno od strony naukowej jak i poprzez bezpośrednią współpracę głównie z organizacjami pozarządowymi. Moje hobby to kolekcjonowanie pocztówek oraz podróże. W portalu pozarzadowe.pl jestem odpowiedzialna za tworzenie artykułów.

Magdalena Szymczyk
Magdalena Szymczyk

Jestem studentką Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Uwielbiam podróżować po Polsce i odkrywać piękne miejsca mające potencjał do przyciągnięcia ludzi. Moje serce podbiło województwo śląskie wspaniale dążące do zmiany swojego wizerunku. Swój wolny czas najczęściej przeznaczam na czytanie książek i FanFicków fantasy. Paradoksem w moim życiu jest ubóstwianie chodzenia na grzyby i głęboka arachnofobia. Kleszcze i komary w lasach też bardzo mnie kochają. Widać jestem słodka:)

Marcin Bentkowski
Marcin Bentkowski

Tłumacz pisemny języka angielskiego i francuskiego. Absolwent kierunku „Języki stosowane – język francuski i język angielski, program tłumaczeniowy” na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Interesuję się muzyką, historią, polityką oraz informatyką.

Mariola Matwijszyn
Mariola Matwijszyn

Jestem miłośniczką życia, jestem antropologiem kultury. Lubię być z ludźmi i dla ludzi, dlatego NGO i dlatego wolontariat. Spełniam się w tworzeniu tekstów, kolarstwie szosowym (szczególnie w górskiej i szybkiej jeździe), gotowaniu, tańcu i śmianiu się ;) Wierzę, że jesteśmy po to, by czynić rzeczy niezwykłe - te bardziej spektakularne i od święta, jak również - te małe i niepozorne, w codzienności. Podziwiam piękno świata, ono często mnie inspiruje, ale myślę, że świat to za mało ;)

Martyna Bobruk
Martyna Bobruk

Jestem studentką drugiego roku Filologii Romańskiej. Moim największym marzeniem jest praca w sektorze pomocy humanitarnej na obszarze Afryki i Ameryki Południowej. Uwielbiam czytać, szczególnie reportaże poruszające temat konfliktów i nierówności społecznych na świecie, a moim ukochanym autorem jest zdecydowanie Ryszard Kapuściński. W wolnych chwilach słucham jazz'u, bluesa, oglądam programy dokumentalne i podziwiam filmową twórczość Quentina Tarantino, Tima Burtona i Marka Koterskiego.

Martyna Pałys
Martyna Pałys

Jestem miłośniczką kultur i języków obcych. W 2014 r. ukończyłam filologię włoską na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie pracuję jako tłumacz, co jest dla mnie źródłem spełnienia i radości. Kocham podróże i kulinarne eksperymenty.

Milena Molenda
Milena Molenda

Niegdysiejsza studentka etnologii, dziś entuzjastka ziołolecznictwa i wielbicielka północnych krajobrazów,  którymi cieszy się aktualnie na dalekiej Islandii. Wielbicielka bardzo długich spacerów i wszystkiego, co dobre - również dobrych butów oraz dobrej kawy, najlepiej przy dobrej książce.

Monika Apanowicz
Monika Apanowicz

Z urodzenia i sercem jestem łodzianką, chociaż aktualnie mieszkam i studiuję w Gdańsku. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować i zwiedzać, począwszy od najbliższej okolicy, a skończywszy na dalekich podróżach z plecakiem, najlepiej gdzieś w nieznane. Rodzicom i aktywnej działalności w drużynie harcerskiej zawdzięczam dwie największe pasje: góry i wodę. Wiele bym dała żeby na dłużej zamienić stały ląd na rozkołysany pokład pod stopami. W chwilach wolnych od poznawania otaczającego świata studiuję skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Dla Fundacji Kultura NGO zajmuję się tłumaczeniem informacji o działalności organizacji pozarządowych na terenie Szwecji. Pozwala mi to na doskonalenie języka szwedzkiego i poszerzanie wiedzy o krajach skandynawskich, której nie zdobyłabym w uniwersyteckich murach.

Natalia Krzemień
Natalia Krzemień

Ukończyłam administrację na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe z edukacji bibliotecznej i informacji naukowej na WSSE. Zajmuję się pisaniem tekstów literackich oraz prowadzeniem bloga www.diesnatalisdomini.blogspot.com. W Fundacji Kultura NGO piszę artykuły o działalności wybranych organizacji pozarządowych. Uwielbiam literaturę i fotografię analogową.

Natalia Wiśniewska
Natalia Wiśniewska

Hispanistka, która czasami zapomina o całym świcie. Tłumaczka, lektorka języka hiszpańskiego, doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Szaleje za kinem hispanojęzycznym, dobrą książką i kawą w każdym wydaniu.

Nina Peplińska
Nina Peplińska

Paulina Sobiech
Paulina Sobiech

Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Informatyka i ekonometria. Wolny czas spędzam aktywnie, w gronie najbliższych, często odwiedzając nowe miejsca. Lubię otaczać się ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W życiu stawiam przede wszystkim na rozwój osobisty. Interesują mnie wydarzenia, wszelkiego rodzaju "eventy" organizowane na terenie Trójmiasta (i nie tylko), dlatego w pozarządowe.pl z chęcią będę wyszukiwać tych informacji.

Piotr Michalak
Piotr Michalak

Jestem studentem grafiki, projektowanie to moja pasja. Lubię minimalizm. Poza designem trenuję kalistenikę.