slogan
O portalu

Portal pozarządowe.pl powstał, dzięki staraniom wielu osób, w tym kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy uwierzyli w projekt, kiedy był zaledwie marzeniem. Drodzy wolontariusze, w tym miejscu dla Was WIELKIE podziękowania - Wasze zaangażowanie i pasja sprawiły, że platforma pozarządowe.pl rozpocząła swoje życie.

Idea portalu narodziła się podczas nieformalnego spotkania. W dużej grupie osób, nikt dokładnie nie wiedział, czym są organizacje pozarządowe. Mimo dużego zróżnicowania wiekowego i zawodowego, zebrani nie potrafili wymienić nazwy lokalnego stowarzyszenia ani fundacji. Postanowiliśmy rozpocząć działania oświatowe i tak narodził się pomysł miejsca, które ma pokazywać różne działania organizacji pozarządowych i objaśniać zagadnienia związane z ich funkcjonowaniem.

Na stronach pozarzadowe.pl wyjaśniamy, czym są i co ważnego robią instytucje non-profit. Piszemy o tym, dlaczego w ogóle powstają fundacje i stowarzyszenia, co jest ich misją oraz jak wygląda codzienna praca takich organizacji. Przedstawiamy przykłady NGO z różnych dziedzin, pokazujemy, jaką pomoc i kiedy możesz od nich otrzymać.

Podpowiadamy również, jak monitorować i wspierać organizacje pozarządowe. Przygotowaliśmy także Kalendarz Wydarzeń, skupiający pozarządowe inicjatywy zarówno ogólnopolskie, jak i lokalne. Znajdziesz tu zarówno zaproszenie na jarmark rękodzieła, warsztaty dla dzieci i konferencję naukową.

Misją pozarządowe.pl jest pokazywanie prawdziwego wizerunku NGO i budowanie świadomości na temat trzeciego sektora z dala od uproszczeń i stereotypów. Szukamy odpowiedzi na trudne pytania dotyczące działalności charytatywnej, przekazujemy informacje niezbędne do tworzenia rzetelnej, odpowiedzialnej i świadomej opinii na temat organizacji pozarządowych. Chcemy także inspirować do atywności społecznej, do formalnego i nieformalnego (pozarzadowego) działania we własnym środowisku.

 

Do kogo kierowany jest portal pozarządowe.pl?

  • do osób indywidualnych, które chcą uporządkować wiedzę o trzecim sektorze, szukają kontaktu z organizacjami i informacji o ich ofercie
  • do organizacji pozarządowych, które chcą poszerzać grono odbiorców, potencjalnych sponsorów, darczyńców
  • do instytucji publicznych, które chcą być na bieżąco z aktualnymi działaniami NGO
  • do przedstawicieli biznesu, którzy chcą angażować się w projekty społeczne
  • do dziennikarzy, którzy szukają ciekawych i użytecznych treści o trzecim sektorze
  • do potencjalnych wolontariuszy, którzy gotowi są ofiarować swą pomoc i szukają odpowiedniej organizacji, oferty

 

Zespół redakcyjny portalu pozarządowe.pl tworzą wolontariusze. Organizacje pozarządowe zachęcamy do przesyłania informacji prasowych o swoich działaniach oraz do umieszczania zaproszeń na swoje akcje w Kalendarzu Wydarzeń. Jak nawiązac z nami wspólprace - przeczytaj.

Stwórzmy wspólnie miejsce, które będzie pokazywało prawdziwe oblicze organizacji pozarządowych.

Skoro już o nas wiesz - zapraszamy regularnie.